Mediat botërore: McGregor zëvendëson Khabibin në duelin me Ferguson!!

Trajneri i Conor McGregor, John Kavanagh ka lënë të kuptohet se irlandezi mund të vendoset të zëvendësojë rivalin afatgjatë Khabib Nurmagomedov në UFC 249.

Tony Ferguson do të luftojë me Nurmagomedov më 18 prill në New York për titullin e peshave të lehta të UFC.

Por Nurmagomedov aktualisht është bllokuar në Rusi, ku ai është në izolim për shkak të koronavirusit, dhe nuk ka fluturime që hyjnë brenda ose jashtë vendit.

Presidenti i UFC, Dana White është i interesuar që ngjarja të vazhdojë, por po përgatitet që rusi të mos përfshihet.

Kjo mund të hapë derën për McGregor për të bërë paraqitjen e tij të dytë pas rikthimit të tij, dhe Kavanagh ka thënë se mund të ishte një mundësi reale.

SHARE

LEAVE A REPLY