Portali InfoKercova
Thursday, October 22, 2020

Kumanovë, 11 punonjës shëndetësorë infektohen me koronavirus

11 punëtorë shëndetësorë nga Spitali i Kumanovës janë infektuar me koronavirus. Tre nga reparti i rentgenit, tre nga reparti i kirurgjisë, një infermiere nga...

Maqedoni: 46 raste të reja, dy të vdekur dhe tre të shëruar në 24...

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën për Sëmundje Infektive kanë ndërruar jetë dy pacientë. Njëri pacient është nga Kumanova, i moshës 70 vjeçare...

Filipçe: Kemi bërë 4 100 teste, jemi të parët në rajon

Ministri Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se Ministria e Shëndetësisë ka bërë një analizë për testimet për virusin dhe nga kjo analizë rezulton...

Ja cilat ushqime rrisin rrezikun nga Koronavirusi

Specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja në një bisedë përmes ‘Skype’ me ‘News24’ dhe emisionin e mëngjesit “Vila 24” tha se COVID-19 ka nevojë...

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në...

Pacientja 101 vjeçare e mund koronavirusin

Holandezja e moshës 101 vjeçe, e cila para 10 ditëve u diagnostikua me koronavirus, ka mposhtur sëmundjen! Gjyshja, emri i së cilës nuk është...

Lehona 37 vjeçe ndërron jetë në Klinikën e Shkupi, testohet për koronavirus

Në Klinikën e Gjinekologjisë dhe Akusherisë gjatë natës së djeshme është pranuar një grua shtatzënë 37 vjeçe nga Ohri, e cila fatkeqësisht gjatë pranimit...

Lajm i mirë nga Kina: U miratua në SHBA, jep 100 përqind efekt trajnimi...

Një lajm shumë i mirë vjen nga Kina. Sipas mediave vendase, 5 pacientët në gjendje kritike të trajtuar me trajnimin e miratuar në SHBA,...

44 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 329 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19 kanë vdekur dy burra, njëri në moshën 45 vjeçe nga Kumanova, kurse...

Koronavirusi, regjistrohen edhe dy viktima!

Edhe dy të vdekur nga Virusi Korona. Një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 vjeçari nga Dibra janë personat, të cilët ndërruan jetë...

LAJMET E FUNDIT

Ali Ahmeti po e humbë përkrahjen nga krahu i luftës!

Thellohet hendeku në Bashkimin Demokratik për Integrim, shkruan e përditshmja “Sloboden Peçat”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për herë të parë...

Kulmi i rasteve të reja, 641 raste me COVID!

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime për KOVID-19, ndërkaq 641persona kanë rezultuar...

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
54%
1.2kmh
25%
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
17 °
Tue
16 °