Portali InfoKercova
Thursday, October 22, 2020

Bekteshi jep lajmin e mirë! Ndihmë për 35 mijë kompani dhe 250 mijë punëtorë.Ja...

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë për kompanitë private për të ndihmuar gjatë kriziës së jashtëzakonshme në kohën e...

Fatmir Dehari falimenderon humanistin Halil Kastratin për ndihmat e dhëna

Në vazhdën e aktiviteteve humanitare, sot Shoqata Bëmirëse “ Jetimat e Ballkanit “ në krye me Halil Kastaratin ka donuar 80 pako me artikuj...

Hoxha: Arkën e shtetit e mbushin bizneset private

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA sonte ka qenë i ftuar në emision Click Plus në TV21 ku ka folur rreth qëndrimeve të Lëvizjes BESA...

Bekteshi: Pakot e miratuara nga qeveria ju dalin në ndihmë bizneseve vendore dhe punëtorëve

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi i ftuar në emisionin “Click Plus” në Tv21, ka folur për masat mbrojtëse që ka miratuar qeveria për të...

Bekteshi: U tha, u bë, ska ulje të rrogave për administratën

Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi ka deklaruar se BDI pjesë e së cilës është ai ,mbështesin masën që...

Zaevi me gishta në gojë, BDI mbron administratën nuk ulen pagat e administratorëve

Ankthin që e krijoi Zaev duke rritur stresin dhe tensionet për pagat në administratë gjegjësisht shkurtimin e tyre ndonëse në kohë pandemie dhe varfërie...

Pas dënimit të Alimit dhe Gurrit, reagojn nga BDI

Pas dënimit të dy funksionarëve të BDI-së për parregullsi zgjedhore, Ejup Alimit dhe Ismet Gurit me nga 3 vjet e gjysmë burg, partia e...

Ejup Alimi dhe Ismet Guri dënohen me 3 vjet e 6 muaj burg

Gjykatësja Marija Kletniçka në Gjykatën Penale shqiptoi dënim prej 3 vjet e 6 muaj për të akuzuarit në lëndën “Titanik 3” Ejup Alimi dhe...

SHBA në alarm për COVID-19, Trump flet për pikun e vdekjeve dhe del me...

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, me rreth 140...

LAJMET E FUNDIT

Ali Ahmeti po e humbë përkrahjen nga krahu i luftës!

Thellohet hendeku në Bashkimin Demokratik për Integrim, shkruan e përditshmja “Sloboden Peçat”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për herë të parë...

Kulmi i rasteve të reja, 641 raste me COVID!

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime për KOVID-19, ndërkaq 641persona kanë rezultuar...

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
54%
1.2kmh
25%
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
17 °
Tue
16 °