Portali InfoKercova
Friday, October 30, 2020

Kallëzim penal kundër një personi nga Zajazi për mosrespektim të rregullave shëndetësore!

Për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për vepër të kryer penale “mosrespektim të rregullave shëndetësore gjatë epidemisë”, DPB Kërçovë ka ngritur kallëzim...

1 mijë të infektuar në një javë, VMRO kërkon dorrëheqjen e Filipçes!

Partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e ministrit të shëndetësisë Venko Filipçe, nën arsyetimin se vetëm brenda një jave 2000 persona janë...

Maqedonia shteti i gjobave, 14 mijë për më pak se një muaj!

Sipas MPB-së, për më pak se një muaj janë shqiptuar mbi 14 mijë gjoba për shkelje në trafik. Ndërkohë, mijëra gjoba janë shqiptuar edhe...

Ndërron jetë Amdi Bajram pas problemeve shëndetësore!

Ka ndërruar jetë sot në moshën 64 vjeçare Amdi Bajram lideri i Partisë Bashkimi i Romëve nga Maqedonia. Në raportimin për mediat theksohet se ai...

Ja shqiptari që u emërua zv/drejtor i UJP-së

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e 14 të saj të mbajtur para pak minutash ka sjellur vendim për të emëruar...

Ali Ahmeti takim me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti!

Kryetari i BDI-së z. Ali Ahmet sot do të realizojë takim me Kryeministrin e Republikës së Kosovës z. Avdullah Hoti i cili do të...

Buxhovi: Gjuhës shqipe në Maqedoni i duhet barazi kushtetuese dhe jo ligjore!

Historiani dhe publicisti Jusuf Buxhovi ka komentuar zhvillimet lidhur me zvarritjen e procesit të zbatimit zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoninë e Veriut. Ai i...

Nëse nuk i nuhasni këto dy gjëra, mund të jeni prekur nga COVID19

Humbja e nuhatjes mund të jetë një shenjë se jeni të infektuar me COVID-19. Në një artikull të kohëve të fundit, The New York Times...

12 vikima dhe 640 të infektuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 2643 testimetë realizuara 640 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Shkup-272, Kumanovë-43, Dibër-5,...

LAJMET E FUNDIT

Vaksina do të dalë në pak muaj, ja kur i kthehemi normalitetit

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci deklaroi se edhe pse ai është “shumë i sigurt” që...

Mbushen spitalet në Europë !

Në shumë vende europiane, spitalet i janë afruar kufirit të kapaciteteve. Sidomos në Belgjikë dhe Çeki gjendja është më e vështirë, aty duhet të...

Pendarovski: Situata është jashtëzakonisht serioze, ju lutem respektoni masat

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se në takim ministri i Shëndetësisë i ka informuar ata për...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
73%
1.6kmh
50%
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
18 °
Tue
18 °
Wed
18 °