Portali InfoKercova
Friday, October 30, 2020

53 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ndërrojnë jetë dy persona!!

Brenda 24 orëve të kaluara janë regjistruar 53 raste të reja me Covid – 19 në vendin tonë, ndërsa numri i përgjithshëm i të...

Kryqi i Kuq i Kërçovës është çdo ditë në teren e njerëzve në nevojë

  Për çdo ditë nga ora 08:30 deri në orën 12:30, Kryqi i Kuq i  Kërçovës siguron ushqim për nevojat e njerzëve të moshuar, të...

Del nga rruga automjeti i policisë, lëndohen dy polic

Dy polic me automjet të policisë “Landrover”, kanë humbur kontrollin dhe kanë dalë nga rruga në aksin Hanet e Mavrovës – Dibër. Pas aksidentit, dy...

Kallëzim penal për dy kërçovar , nuk rrespektuan masën e vetëizolimit !

Për shkak të dyshimit për kryerjen e një vepre penale “mospërmbushje të rregullave shëndetësore gjatë një epidemie”, DPB nga Kërçova ngriti kallëzime penale kundër...

Kallëzim penal dhe arrest për djemtë që e kanë rrahur një vajzë

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev shkroi në profilin e tij zyrtar të Fejsbukut se gjatë ditës së sotme personat P.R. dhe S.A....

“Qetësohet planeti”, si shpjegohet që toka po lëkundet më pak prej pandemisë

Qytetet që dikur gëlonin nga njerëzit janë tani bosh. Trafiku në autostrada është në minimumin e tij dhe gjithnjë e më pak njerëz ecin...

Kryeministri britanik Boris Johnson duhet të vazhdojë vetizolimin

Kryeministri britanik, Boris Johnson, do të mbetet i vetizoluar, pasi vazhdon të ketë simptoma të koronavirusit, përfshirë temperaturë. Johnson ka dalë pozitiv në testin për...

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

Informacioni i minutave të fundit është se Qeveria ka vendosur që gjatë fundjavës Kumanova të vendoset në karantinë. Nga sonte në orën 21 deri të...

Edhe këtë fundjavë ora policore do të nis nga ora 16:00

Derisa numri i të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë po vazhdon të rritet, Alsat mëson se institucionet vendore kanë marrë vendim që edhe...

Havziu: Inspektorati nuk ka shkop magjik për rikthimin e njerëzve në punë

I pyetur nëse Inspektorati i Punës do të hetojë dhe sanksionojë kompanitë që kanë larguar punëtorë si pasojë e krizës që shkaktoi koronavirusi, kreu...

LAJMET E FUNDIT

Vaksina do të dalë në pak muaj, ja kur i kthehemi normalitetit

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci deklaroi se edhe pse ai është “shumë i sigurt” që...

Mbushen spitalet në Europë !

Në shumë vende europiane, spitalet i janë afruar kufirit të kapaciteteve. Sidomos në Belgjikë dhe Çeki gjendja është më e vështirë, aty duhet të...

Pendarovski: Situata është jashtëzakonisht serioze, ju lutem respektoni masat

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se në takim ministri i Shëndetësisë i ka informuar ata për...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
73%
1.6kmh
50%
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
18 °
Tue
18 °
Wed
18 °