Portali InfoKercova
Friday, October 30, 2020

Vendim i ri: Nuk do të kontrollohet nëpër shtëpi!

Deputetët e LSDM-së dhe Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ndryshuan mendim. Tërhoqën propozimin i cili parashikonte kontroll në shtëpitë e qytetarëve dhe gjoba nëse...

Masat antiCOVID përplasin pushtetin dhe opozitën!

VMRO-DPMNE-ja vlerëson se propozim/ligji për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse duhet të jetë më i qartë rreth masave të reja për mbrojtje nga...

Grubi: Elektorati shqiptar në Maqedoni voton me mençuri të jashtëzakonshme!

Vota e vitit 2016 ishte më tepër votë kundër Nikolla Gruevskit se sa votë PRO LSDM-së dhe kjo u dëshmua në zgjedhjet lokale të...

Filipçe: Gjendja kritike, të miratohen sa më shpejt të gjitha masat!

Ministri i Shëndetësisë në ‘Facebook’ shkroi se “për fat të keq, deri sot kemi numrin më të madh të të vdekurve, 22 pacientë humbën...

Kishat dhe xhamitë e Kërçovës cak i hajnave!

Kjo vjedhje është bërë para disa ditësh në kishën kryesore të Kërçovës “Shën Pjetri dhe Pali”. Kjo kishë është cak i hajnave thuajse çdo javë,...

Nevzat Bejta: Taravari vetëm për kikirika ka harxhuar 5 mijë euro

Lufta për kryetar komune në Gostivar vetëm se ka filluar edhe pse ka kohë deri në zgjedhjet e tetorit të vitit të ardhshëm ish...

Filipçe: Gjendja me virusin është serioze dhe kritike!

Pasi u shënua numër rekord i rasteve të vdekjes nga KOVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ka reaguar ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Ai ka...

Arrestohet një diler nga Kërçova, kapet me 100 gramë kokainë

Si pjesë e aktiviteteve të intensifikuara të Ministrisë së Brendshme për të luftuar trafikimin e paligjshëm të drogës, në koordinim me Departamentin e Policisë...

Taravari thotë se në zgjedhjet lokale do koalicionojnë me VMRO-në dhe do fitojnë!

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një paraqitje të tij ,i ftuar në emisionin “Çfarë nuk është e qartë”, tha...

Rama, Vuçiç dhe Zaev takohen online: Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës!

Udhëheqësit e qeverive të Ballkanit Perëndimor do të bëjnë përpjekjen e radhës për të çuar përpara iniciativën e Shengenit Ballkanit. Ky nuk do të jetë...

LAJMET E FUNDIT

Vaksina do të dalë në pak muaj, ja kur i kthehemi normalitetit

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci deklaroi se edhe pse ai është “shumë i sigurt” që...

Mbushen spitalet në Europë !

Në shumë vende europiane, spitalet i janë afruar kufirit të kapaciteteve. Sidomos në Belgjikë dhe Çeki gjendja është më e vështirë, aty duhet të...

Pendarovski: Situata është jashtëzakonisht serioze, ju lutem respektoni masat

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se në takim ministri i Shëndetësisë i ka informuar ata për...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
73%
1.6kmh
50%
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
18 °
Tue
18 °
Wed
18 °