Portali InfoKercova
Friday, October 30, 2020

Nuredini: Mali Sharr, ndër parqet kombëtare më të mëdha në Evropë

Ministri i Ekologjisë, Naser Nuredini në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se qeveria ka miratuar iniciativat e Ministrisë së Ekologjisë dhe Mjedisit Jetësorë...

Sela: Do ta rrëzojmë edhe regjimin e BDlsë

Aleanca për shqiptarët dhe Alternativa apo koalicioni parazgjedhor “Tash është koha” sot marshojnë për siç thonë ata, për vjedhjen e votave dhe thyerjen e...

A do të ketë kryeministër shqiptar? Gazetarja tregon “prapaskenat” në Maqedoninë e Veriut!

Në Maqedoninë e Veriut u zhvilluan dje zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Teksa kanë mbetur edhe një përqindje e vogël votash për t’u numëruar, Zoran...

Denis Terziu anëtar i Degës në Çair braktis Koalicionin ASH-AAA,kalon në BDI

Vazhdojnë pakënaqësitë brenda koalicionit ASH-AAA në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut që kanë rezultuar me dorëheqje të reja informon...

Zaev: Ahmeti ishte 8 vjet me Gruevskin në Qeveri, por NATO nuk ndodhi!

Duke komentuar për idenë e BDI-së për kryeministri shqiptar, lideri i LSDM-së Zoran Zaev, në emisionin Click Plus tha se Ahmeti ishte 8 vjet...

Gjendet e vdekur një 45 vjeçare

Sot në orën 03:30, personi G.T. (20) nga Shkupi ka raportuar në SPB-Shkup se nëna e saj L.T. (45) nga Shkupi, nga data 17.04.2020 nuk...

Operatorët paralajmërojnë ndërprerje të përkohshme të programeve televizive!

Shkup, 19 qershor – Zhurnal.mk – Operatorët e Maqedonisë së Veriut sot kumtuan se nga 21 qershori (e diel) përkohësisht do ta ndërpresin ritransmetimin e...

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 125 raste të reja dhe 2 viktima!

Në 24 orët e fundit janë shënuar 125 raste të reja me virusin Korona, ndërsa janë kryer 1085 testime. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri...

Zaev i bën thirrje ‘Të Majtës’: Pse rini në opozitë? Ejani në koalicion me...

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot nga foltorja e Kuvendit, u ofroi mundësi për bashkëpunim në koalicion qeveritar, dy deputetëve të “së Majtës”, Dimitar...

Pas një kohe të gjatë shfaqet Nevzat Bejta larg politikës duke u marrë me...

Nënkryetari i BDl së dhe ish kryetari i komunës së Gostivarit pasi një kohë të gjatë kishte humbur për mediat dhe jetonte larg politikës...

LAJMET E FUNDIT

Vaksina do të dalë në pak muaj, ja kur i kthehemi normalitetit

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci deklaroi se edhe pse ai është “shumë i sigurt” që...

Mbushen spitalet në Europë !

Në shumë vende europiane, spitalet i janë afruar kufirit të kapaciteteve. Sidomos në Belgjikë dhe Çeki gjendja është më e vështirë, aty duhet të...

Pendarovski: Situata është jashtëzakonisht serioze, ju lutem respektoni masat

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se në takim ministri i Shëndetësisë i ka informuar ata për...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
73%
1.6kmh
50%
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
18 °
Tue
18 °
Wed
18 °