Portali InfoKercova
Friday, October 30, 2020

Pas dënimit të Alimit dhe Gurrit, reagojn nga BDI

Pas dënimit të dy funksionarëve të BDI-së për parregullsi zgjedhore, Ejup Alimit dhe Ismet Gurit me nga 3 vjet e gjysmë burg, partia e...

Gjatë javës do të ketë rritje të çmimit të miellit

Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8 dhe Vita Mill....

Covid-19, gjithsej 1.532 shtetas tanë futen në vetizolim!!

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut si pasojë e pandemisë së virusit korona (Covid-19)  me vendim të Inspektoratit shtetëror për sanitari...

SHBA në alarm për COVID-19, Trump flet për pikun e vdekjeve dhe del me...

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, me rreth 140...

Koronavirusi, regjistrohen edhe dy viktima!

Edhe dy të vdekur nga Virusi Korona. Një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 vjeçari nga Dibra janë personat, të cilët ndërruan jetë...

“Dora Kërçovare” shpërndau ndihma për familjet në nevojë!

Shoqata Humanitare “Dora Kërçovare” bëri shpërndarjen e 30 pakove me produkte ushqimor e higjienike si dhe 1500kg miell për familjet në nevoj. Për shkak të...

25 mijë myslimanë mbledhen për t’u lutur për COVID-19

Shefi i policisë locale, Tota Miah, tha se rreth 10,000 myslimanë u mblodhën në një hapësirë publike në qytetin Raipur në jug të Bangladeshit...

Në Kërçovë 6 persona nuk e kanë respektuar orën policore, ata janë arrestuar

Gjendja e sigurisë në rajonin e shtatë komunave që i mbulon SPB Ohër, ku gjendet edhe komuna e Kërçovës është stabile. “Në 24 orëshin e...

Der Spiegel: Politikanët vendës dhe administrata amerikane e rrëzuan Kurtin për dy arsye

Revista e njohur gjermane “Der Spiegel”, thekson se politikanët vendës dëshironin ta hiqnin qafe Albin Kurtin për shkak se ai paralajmëroi një luftë të...

Nuhiu: Dënim me burg deri në 3 vjet dhe gjobë deri në 2500...

Zv.ministri i Punëve të Brendshme rikujton qytetarët se kushto që do të shkelë ligjin dhe masat e qeverisë do të sanksionohen. Ai thekson se...

LAJMET E FUNDIT

Vaksina do të dalë në pak muaj, ja kur i kthehemi normalitetit

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci deklaroi se edhe pse ai është “shumë i sigurt” që...

Mbushen spitalet në Europë !

Në shumë vende europiane, spitalet i janë afruar kufirit të kapaciteteve. Sidomos në Belgjikë dhe Çeki gjendja është më e vështirë, aty duhet të...

Pendarovski: Situata është jashtëzakonisht serioze, ju lutem respektoni masat

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë ka thënë se në takim ministri i Shëndetësisë i ka informuar ata për...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
73%
1.6kmh
50%
Sat
15 °
Sun
15 °
Mon
18 °
Tue
18 °
Wed
18 °