Portali InfoKercova
Thursday, October 22, 2020

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Prej sot masa të reja anti-Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut prej sot hyjnë në fuqi masat e reja anti –Kovid19, pasi që mbrëmë Qeveria miratoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje...

Ja deri në cilën orë do të mund të punojnë kafenetë në Maqedoni!

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse që të kufizohet orari i...

Pandemia rrit shkallën e varfërisë në Maqedoninë e Veriut!

Kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, paraqet rrezik për rritjen e shkallës së varfërisë në Maqedoninë e Veriut. Në bazë të simulimit të Bankës...

Përleshje fizike në Kërçovë, i riu nga Bogovina përfundon në Klinikat e Shkupit!

Një njëzetvjeçar nga Kërçova dje është su lmuar fizikisht nga dy bashkëqytetarë të tij para një objekti hotelierik në bulevardin “Liria” në Kërçovë ndërsa...

Diskriminim etnik gjatë punësimit! Përkatësia etnike e rëndësishme për të fituar kolltuk shtetëror!

Për vend pune në administratën shtetërore qytetarët janë të imponuar që ta ndryshojnë përkatësinë e tyre etnike. A ekziston me të vërtetë në vendin...

Qeveria e Maqedonisë vendosi për masa të reja kufizuese

Qeveria i dha dritë jeshile propozimeve të Komisionit për Sëmundje Infektive. Organi ekzekutiv urdhëron kufizimin e kapaciteteve në transportin publik edhe atë në 50...

Taravari: Në zgjedhjet lokale do të “luftojmë” për Strugën, Kërçovën dhe Tetovën

Në zgjedhjet e ardhëshme lokale që do të mbahen, koalicioni ASH-AAA do të luftojë për fitore në tre komunat më të mëdhaja si Struga,...

Njofton Bashkimi Demokratik: Konkurs për punësimin e 640 administratorëve shqiptar!

Pas një pauze të gjatë, javën e ardhshme pritet të shpallet një konkurs për punësimin e administratorëve shqiptar, njoftojnë burime partiake nga Bashkimi Demokratik....

BESA cakton drejtorët, ja emrat!

Abdush Demiri është propozimi i Besë për drejtorin e Agjencionit për Punësim, Adnan Azizi, nëse merr leje nga qeveria, do të ulet në Hekurudha...

LAJMET E FUNDIT

Ali Ahmeti po e humbë përkrahjen nga krahu i luftës!

Thellohet hendeku në Bashkimin Demokratik për Integrim, shkruan e përditshmja “Sloboden Peçat”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për herë të parë...

Kulmi i rasteve të reja, 641 raste me COVID!

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime për KOVID-19, ndërkaq 641persona kanë rezultuar...

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
54%
1.2kmh
25%
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
17 °
Tue
16 °