Portali InfoKercova
Thursday, October 22, 2020

Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të lira

Nga mesnata çmimet e derivateve të naftës me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetik do të ulen. Kështu që EURO SUPER BS 95 lirohet...

Maqedonia po përgatitet për skenarin më të keq, Qeveria kërkon kredi 400 milionë euro

Gjithsej 400 milionë euro kredi në Eurobono do të kërkojë Qeveria nga bankat e huaja për t’i bërë ballë goditjes në ekonominë nga pandemia,...

Skandaloze: Në Maqedoni tregtarët e morën kilogramin e limonit 35 denarë ndërsa e shitën...

Qeveria në seancën e sotme vendosi që të ndalojë rritjen e çmimeve të limonit, portokajve, mandarinave shkaku i tregëtarve që kishin rritur çmimet e...

Zaev “trondit” administratën: Do të merrni nga 14.500 denarë rrogë për muajin Prill dhe...

Kryetari i LSDM-së, ish-kryeministri Zoran Zaev nga selia përmes një konferencë për shtyp, bëri propozimin e masave të reja ekonomike që duhet të ndërmarrë...

LAJMET E FUNDIT

Ali Ahmeti po e humbë përkrahjen nga krahu i luftës!

Thellohet hendeku në Bashkimin Demokratik për Integrim, shkruan e përditshmja “Sloboden Peçat”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për herë të parë...

Kulmi i rasteve të reja, 641 raste me COVID!

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime për KOVID-19, ndërkaq 641persona kanë rezultuar...

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
54%
1.2kmh
25%
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
17 °
Tue
16 °