Portali InfoKercova
Thursday, October 22, 2020

Fatmir Dehari edhe në orët e vona në detyrë: Vazhdojmë të jemi të paprekur,...

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari vazhdon të qëndrojë në punë. Ai sonte ka dalë në rrugën që lidh Strugën me Shkupin ku bëhet...

Vendlindja ime Aranjelli

https://youtu.be/Tt4UGOhVWJ4

Vendlindja ime Greshnica

https://youtu.be/gJJ3R77Xyf0 /TVGURRA

Kërçovarët dje të gjith e respektuan orën policore!

Kërçovë: Situata e sigurisë e qetë! Situata e sigurisë në fushën e shtatë komunave të mbuluara nga SPB në Ohër është e qëndrueshme. Në 24...

Katër persona nga Kërçova nuk kanë respektuar orën policore

Gjendja e sigurisë në rajonin e shtatë komunave që i mbulon SPB Ohër, ku është edhe Kërçova, është stabile. Gjatë 24 orëve të kaluara,...

KËTO JANË VENDET E VETME NË TË CILAT NUK KA MBËRRITUR AKOMA KORONAVIRUSI

Koronavirusi është përhapur pothuajse në të gjithë botën, përveçse në disa ishuj të Paqësorit, në Antarktidë dhe në Korenë e Veriut. Ishulli tropikal i Palaut...

Reshje bore në Maqedoni, ja deri kur do zgjasin!!

Moti në vend do të jetë nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë dhe do të ketë reshje të shiut dhe...

Regjisori kërçovar që përloti amerikanët me filmin “Tragjedia e Kosovës” (VIDEO)

Ramazan Hajdini është një emër i njohur i diasporës shqiptare. Ai është një regjisor i shquar ka një opus të pasur të veprave të...

Zaevi me gishta në gojë, BDI mbron administratën nuk ulen pagat e administratorëve

Ankthin që e krijoi Zaev duke rritur stresin dhe tensionet për pagat në administratë gjegjësisht shkurtimin e tyre ndonëse në kohë pandemie dhe varfërie...

“Dora Kërçovare” shpërndau ndihma për familjet në nevojë!

Shoqata Humanitare “Dora Kërçovare” bëri shpërndarjen e 30 pakove me produkte ushqimor e higjienike si dhe 1500kg miell për familjet në nevoj. Për shkak të...

LAJMET E FUNDIT

Ali Ahmeti po e humbë përkrahjen nga krahu i luftës!

Thellohet hendeku në Bashkimin Demokratik për Integrim, shkruan e përditshmja “Sloboden Peçat”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti për herë të parë...

Kulmi i rasteve të reja, 641 raste me COVID!

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime për KOVID-19, ndërkaq 641persona kanë rezultuar...

Bekteshi: Mbështetja e ekonomisë nga pakoja e katërt do të arrijë në kohë

Masat e setit të katërt qeveritar tashmë po realizohen, ndërsa për një pjesë pritet të miratohet ribalanci dhe të zbatohen thirrjet...

Temperatura

Kicevo, MK
scattered clouds
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
54%
1.2kmh
25%
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
17 °
Tue
16 °